| Ivan_Raul_1995 a întrebat:

O proba de actorie consta in interpretarea unei poezii si de a canta un cantec, nu? Dar daca nu am voce la cantat, deloc, nu pot sa imi construiesc o cariera in actorie?

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Daca nu ai ureche muzicala nu poti sa fi actor, pacat de timpul pierdut. La UNATC se intra foarte greu, in fiecare an se scot sute de actori in toata tara, si se angajeaza doar cativa. Pacat ca atatia oameni sunt obsedati de actorie, sunt oameni muncitori care si-ar putea face un rost. Asa, o sa se chinuie toata viata.

| Ivan_Raul_1995 explică (pentru minrest):

Depinde ce inseamna ureche muzicala ..stiu cat de cat sa cant nu sunt afon dar... nu am voce de ex sa lansez o piesa pe net

| minrest a răspuns (pentru Ivan_Raul_1995):

Nu are treaba vocea sau a stii sa canti, nu e ceva vag si interpretabil ca sa imi spui tu mie ca depinde ce inteleg, e un termen tehnic precis. De ureche muzicala ai nevoie ca sa joci, nu ca sa canti, si precum ti-am mai spus, nu ai cum sa fi actor daca nu esti dotat de natura cu ureche muzicala. Intreaba pe cineva competent daca ai ureche muzicala, ca sa stii ce sa faci.

| Ivan_Raul_1995 explică (pentru minrest):

Mi-a mai zis profa de muzica ca am ureche muzicala. eu seman cu mama. cand a fost mica i-a oferit cineva locuinta in Bucuresti si sa se duca la scoala de actorie

| minrest a răspuns (pentru Ivan_Raul_1995):

Daca ai, bine, eu vorbeam de cazul in care nu ai fi avut.