| Doigetar a întrebat:

Este posibil ca la un casting de actorie sa nu fie proba de voce (cantat)?

2 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Da! e posibil insa va fi proba de recitat(va trebui sa reciti sau sa citesti ceva de pe o foaie cu intonatie! A fost si verisoara mea si de la ea stiu! Doresti si tu? Succes!

| Decebal a răspuns:

Nu toti actorii au auz muzical, insa este necesar ca toti actori sa aiba o voce sonora, puternica.este necesar sa simti ritmul, exista ritm in orice conversatie, mai ales in vorbirea scenica! Pentru un actor este un plus sa poata canta!
eu sunt actor si stiu ce spun. happy pa! si succes!