| livia24 a întrebat:

Pai as vrea un job. Am 13 ani.Citeva idei...Va rog

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La varsta ta nu te poti angaja, esti inca la scoală, după varsta de 16 ani da, atunci te poti angaja part time, si abia la 18 ani poti avea primul job legal cu carte de munca dar pana atunci termină ti scoala ca sa te poti angaja, ca fara scoală si liceul terminat nu vei avea nicio șansă decat vanzatoare sau la mătură femeie de servici in scari de bloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa inveti crypto mining sau trading. Daca ai bani mergi pe minat cu un ASIC puternic si scoti lejer 800-2700 ron lunar profit pur... (depinde cat te costa curentul)

| laurentiavl a răspuns:

La varsta asta nimeni nu te angajeaza nicaieri. Poti sa incerci pe la 15-16 ani (slujba part-time)

| Briosacuafine a răspuns:

Part-time la impartit pliante probabil... nici acolo nu stiu sigur, 13 ani este o varsta mult prea "frageda" pentru un job.