| iuliana21 a întrebat:

Ce gatiti azi? as vrea niste idei! multumesc

Răspuns Câştigător
| JustMeFlory a răspuns:

Azi o sa fac ceva mai usor, snitele de pui cu piure, si niste castraveciori murati langa.
Alte idei:Supite de pui, ardei umpluti, ciulama de pui, salata de vinete, pui la gratar cu cartofi natur, ostropel de puihappy
Spor la gatit!happy

11 răspunsuri:
| cevabun.ro a răspuns:

Creveți în foietaj. Foarte gustoși și foarte ușor de făcut. Dacă îți place ideea, da-ne un semn și îți scriem și rețeta.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Musaca de cartofi cu carne tocata sau tocana de cartofi cu ceva afumatura.

| Haydee a răspuns:

Mama gateste de obicei...
Azi a fucut orez cu legume(amestec mexican), si cu pulpe sau aripioare e delicioslove struck...ma duc in bucatarie sa vad ce e cu orezul acela...pa...tongue :laughing

| Nikita a răspuns:

Eu vroiam sa incerc un orez taranesc cu ciuperci la cuptor si cartofi frantuzesti. Sper ca toate pana la urmahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi nu gatesc, ca plec in delegatie, dar tu ai putea pregati un ghiveci de sezon. Pofta buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mazare cu pulpite de pui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ficăței de pui cu sos de roșii.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am gatit azi mancarik mea preferatabig grin asta depinde fac iti place orezul. ( eu il ADOR)
Orez cu ciuperci prajite si pulpite de pui prajite:X:X:X
se spala orezul, dupa care in oala unde prepari orezul pui o linguritza de unt (da un gust YUMYYY), o linguitza de vegeta si un morcov razalit.
dupa care maruntesti ciupercile sau le iei in conserva. in tigaie nu e nevoie de mult ulei cat sa cuprinda fundul tigaii. pui cipercile la calit si gata! e deliciosss! :X:X:X POFTA BUNA!

PS: astept un rasp sa mi spui daca ti a placut :*

| nu-vreau-nume a răspuns:

UITE NISTE IDEI, desi eu nu gatesc, acestea sunt simple de facut:
Macaroane cu branza.
Chec de carne.
Crispy strips.
Ficatei in bacon.
Sandwichuri gratinate
Cartofi frantuzesti.
Tartine cu salata.
Kafta cu cartofi.

ori aproape toate retele cu pui :X de pe site-ul acesta:
http://gospodini.blogspot.com

aici exista si retetele de mai sus(in afara de prima) ilustrate.
spor la bucatarit.

| krystynutsa a răspuns:

Pui la rotisor piure cu piept de pui pe grill cauta retete pe www.egustos.ro

| andri a răspuns:

Pai poti gati orez mexican asat mamanc au acum