| Maxiela a întrebat:

Pe diploma de licenta iti scrie nota si in ce masura conteaza pentru un angajator?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, iti scrie nota de la licenta.
Depinde de fiecare angajator, poate sa conteze mai mult sau sa nu conteze deloc. pentru unii este mai important interviul si ce faci in perioada de proba.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nota de pe diplomă spune cât de implicată ai fost în studierea acelei facultăți.
Pa, pa.

| TheAce a răspuns:

Nota de pe diploma conteaza pentru angajator doar in conditiile in care ai studiat la o facultate mai slaba. Daca ai studiat la o facultate de top atunci diploma dublata de un interviu foarte bun iti pot asigura usor job-ul. Daca nu ai studiat insa la o facultate de top atunci media finala obtinuta in cei 3/5 ani de studiu+ media de la licenta vor trebui sa graviteze in jurul lui 10 si sa fie dublate de un interviu foarte bun. Desigur ca asta se intampla doar in cazul in care angajatorului ii pasa de studiile tale. Sunt angajatori care pun accentul doar pe interviu si pe CV (experienta in domeniu mai ales).

| darrio2007 a răspuns:

Nota conteaza foarte putin sau deloc.Cunostintele profesionale in schimb conteaza.