| Krystina0xd a întrebat:

Pentru a deveni designer vestimentar este obligatoriu " Liceul de arta"? Adica vreau sa spun ca obligatoriu ACEST liceu, altul nu pot face?

4 răspunsuri:
| kRedhead a răspuns:

Nu chiar. Poţi face liceu normal, dar în particular cursuri pentru aşa ceva. Cel puţin, asta voi face eu pentru că şi eu vreau să devin designer vestimentar =).

| trifescugabriela a răspuns:

Da, este! Alt fel la facultate nu vei sti mai nimic!

| ArtisticWorld a răspuns:

Da, fiindca acolo te formezi.

| speechless070 a răspuns:

Pai eu sunt la liceul de arta si exista sectia de design vestimental si industrial. Nu este neaparata nevoie sa faci acest liceu dar iti ofera sansa la o pregatire profesionista inainte de facultate. Dar daca nu te tenteaza...nu da dar daca ai talent nu pierde ocazia si da la acest liceu, oricum nu e obligatori doar ca da bine la ceva!