| denisa38 a întrebat:

Pentru a deveni profesoară trebuie să mă pricep la o materie anume?

Răspuns Câştigător
| VictorL a răspuns:

Pai Sigur.
In Primul rand trebuie sa ai pasiune de o oarecare materie pe care vrei sa o predai sa te duci si sa inveti cu interes si vointa. Nu e atat de greu daca tiai ales acest drum in viata du-l pana la capat!
Succes!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand la romana, ar fi pacat sa le predai altora ceva cand tu scrii "devenii" cu doi de I.

| petre059 a răspuns:

Profesoara ajungi daca faci o facultate, si trebuie sa ai si rabdare cu copii sa stii sa-i "modelezi". Totul depinde de tine cat de maleabila esti in discutiile cu copii.

| Latky a răspuns:

"ar trebui" sa ai o scoala speciala pentru domeniul acesta, si sigur ca trebuie sa te pricepi, cum ar fi sa invete copii la matematica unde s-a nascut eminescu si ce a scris prima data