| LauraG3 a întrebat:

BUna! Sunt la profilul stiinte ale naturii. Dupa ce termin liceul unde as putea lucra in strainatate fara facultate? Dati-mi exemple de job-uri.

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Se pot face angajari in diverse domenii, dar faptul ca termini stiinte ale naturii nu ajuta, ci faptul ca termini un liceu este important. Vei face cursuri de specializare si cursuri pentru a stapani limba straina din tara unde vrei sa lucrezi.

| DascaluViorel a răspuns:

In general iti cere experienta. Cam nimeni nu mai este angajat dupa diploma. Pana la urma gasesti ceva de lucru in orice domeniu. pe domeniul care ai studiat slabe sanse sa gasesti

| Mimi_Madalina_1995 a răspuns (pentru DascaluViorel):

Din cazurile cunoscute de mine nu am experinta si lucreaza in domenii cunoscute, acum depinde.

| Mimi_Madalina_1995 a răspuns:

Da,poti.Stiu multe cazuri de genul acesta.Trebuie doar sa termini liceul.Si poti lucra, gasesti multe locuri de munca, in diferite domenii.