| CTLN a întrebat:

Pentru a lucra intr-o banca(mai exact in finante banci) trebuie sa stim la perfectie limba engleza?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie obligatoriu să ai Facultatea Finanțe - Bănci / Drept și apoi să stăpânești cât mai bine o limbă străină.
Pa, pa.

| Maxim96 a răspuns:

Da aproape perfect, dar nu sa vorbesti stalcit cu vreun englez

| Roxxxxi a răspuns:

Buna..Nu trebuie sa stii neaparat la perfectie. Trebuie sa stii sa porti o conversatie ca poate apare un client englez si nu poti sa stai doar in fata lui

| PisicaFIFI a răspuns:

Nu trebuie sa stii la perfectie engleza, daca ai o pila mare poti sa nu o stii deloc...