| Andrei093 a întrebat:

Daca am licenta in limbi straine si master in finante-banci, ma pot angaja la o banca? Sau imi trebuie si licenta in acel domeniu?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Doar dacă te angajezi ca traducător. Dar nici atunci. Pentru ca mai nou nu se mai acorda certificat de traducător la terminarea facultății, tot trebuie sa dai acel examen la Ministerul Culturii. Dacă vrei sa te angajezi neaparat la banca baga-te la Spiru Haret, sunt destui care au funcții importante in bănci (pe pile) și au dat de 2-3 ori pe an pe la Spiru.

| gheorghe699 a răspuns:

Nu iti trebuie master in domeniu, te poti angaja.te inscrii pentru un post, mergi la interviu.