| Laur12345678 a întrebat:

Salutare!
Imi poate spune cineva in ce consta admiterea de la ASE-Finante banci? Ce trebuie sa fac ca sa fiu admis? Dupa ce o sa termin aceasta facultate o sa pot lucra la o banca, poate chiar BNR?

3 răspunsuri:
| cezar003 a răspuns:

In special la BNR din cate stiu exista si o lege prin care daca esti la bugetari, nici nu te mai lasa sa pleci din tara

| decemiatisterscontulrevine a răspuns:

Nu vreau sa iti spulber visele, dar dupa ce termini ASE-ul, cel mai probabil va trebui sa repeti fraza "Doriti si punga?" vreo cativa ani, poate cu putin noroc chiar pe langa o banca, poate chiar BNR.

| Laur12345678 explică (pentru decemiatisterscontulrevine):

Adica tu vrei sa spui ca oricine face facultate, practic nu are viitor, nu?