| PlasMatic a întrebat:

Pentru a lucra pe ambulanta, trebuie medicina generala de 6 ani?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu laughing scoala post liceala de asistenti medicali generalisti

2 răspunsuri:
| cuore a răspuns:

Trebuie sa te specializezi, in 6 ani inveti numai abc-ul, asta daca te intereseaza sa profesezi ca doctor.Pentru asistenta medicala 3-4ani.

| DMuffin a răspuns:

Din cate stiu trebuie urmat un anumit curs de trauma. Nu stiu detaliile insa nu iti trebuie facultate de medicina ci doar studii superioare. Sper ca te-am ajutathappy