| Idontcare69 a întrebat:

Pentru cei ce sunt la Facultatea de Litere din București, cum a fost orarul vostru pana acum? Pot sta mai mult de 6 ore in facultate? Am nevoie sa am si un job si nu stiu cum să îmi impart timpul, nu mai am răbdare până aflu orarul. big grin

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Daca vrei job te sfatuiesc sa te inscrii undeva la privat cu frecventa redusa. La stat, indiferent de facultate, nu ai timp. Eu am terminat Limbi Straine la UB in 2011. Ai zile cand stai si 12 ore si nu poti sa nu te duci ca nu te baga in examene. Alte zile mai lejere, dar tot nu puteam lucra ca aveam un curs la 8 dimi, pauza si altul la 2. Fa ceva bani si dupa te poti inscrie la ceva mai serios. Altfel nu faci fata. Sau eventual sa iti gasesti ceva part time sa lucrezi in weekend. Dar iti trebuie si timp de invatat, plus ca asa oricum nu iei bani cum trebuie si mai mult te chinui. Alta solutie joburi pe timpul verii. Ospatar etc.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca e organizata ca Litere UBB din Cluj poti sta si 12. Am simtit placerea pe pielea malaughing)

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Era atat de greu sa intri pe site-ul asta https://litere.ro/studenti/orar/ si sa te orientezi dupa el?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Ok, sa zicem ca oi fi intrat, dar n-ai inteles ce-i cu diagonala aia.
Deasupra ei sunt materiile in saptamanile impare, iar jos in cele pare.

| Lucian4 a răspuns:

Tu ai impresia ca orarul se face in fiecare zi de face de 7 - 14 sau 14-20, ca sa poti avea tu timp liber de job mai ales ca facultatea este la zi? Ai cursuri aI seminari cu pauza intre ele (ferestre)