| LuminitaRoz a întrebat:

Pentru inceput,as vrea sa pricizez in special ca vreau sa devin actrita. Cel mai important.
Acum,as vrea sa precizez ca vreau sa fac o facultate in Londra, cam asa.Problema e ca, in clasa a 6 a am avut mentiune iar in a 7 a premiul 2.Acum sunt a 8 a si m-am apucat serios de invatat.As vrea sa va intreb cam ce sanse as avea sa merg acolo daca in anii viitori voi avea primii si medii bune +nota buna la BAC. Si inca ceva:Cam ce medii trebuie sa am de acum in colo?happy MULTUMESC.

1 răspuns:
| Gamerita a răspuns:

EU nu stiu dspr facultatea aceea...dar si eu imi doresc sa ajung actrita..si iti recomand sa faci facultatea in Romania din Bucuresti:ATF(academia de teatru si film).te pui serios pe invatat ..trebuie sa ai 10 la romana, engleza, franceza(cred) thinking si trebuie sa ai "expresii ale fetei"..sa-ti schimbi vocea ..de ex:voce de barbat, de pisica, de copil, de tarancuta, de fitoasa etc. big grin Si ...in Romania nu prea ajungi cine stie ce.dar daca facultatea aia e buna, bafta :X. si trebuie sa ai medii de 10 la rom, franq(cred), engleza happy. si la restul 10-9 asa xD.