| Andutzu_Andy_1973 a întrebat:

Poate cineva să îmi spună cam cât de greu se intră la facultatea de drept a Universității din București? Informații gen câți au fost pe loc şi altele. Acord fundă celui mai serios și detaliat răspuns...

Răspuns Câştigător
| GeorgianaDiaconu a răspuns:

O prietena de a mea a intrat acolo cu 8, 90 in bac! Fara examen de admitere, deoarece profilul cerea nota din bac! Nu e imposibil, a pus prima oara la Brasov unde a luat si voia sa confirme desi nu voia acolo dar era sigura ca nu ia in capitala, iaar la cateva zile(asa se afisau, la distanta de cateva zile) a aflat ca a intrat la buget, fara taxa! Depinde de profil si depinde si de noroc, mai ales de nota. Depinde de greutatea examenului de admitere sau abacului..Eu zic ca merita sa incerci, daca ai o nota avantajoasa sau vrei sa dai examen, pregateste te pentru cele 100 sau 200 de intrebari cate ti se dau, nu stiu sigur, si vei lua! anul asta stiu sigur ca nu a fost macar o nota de 10, deci nu au fost genii!

| anonim_4396 a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Vrajeala, la UB se intra doar cu admitere.

| GeorgianaDiaconu a răspuns (pentru anonim_4396):

De vrajeala sa vorbesti tu cand vei avea cunostinte. depinde de profil, la Psihopedagogie nu se intra cu examen de admitere CI PE NOTA DIN BAC!

| anonim_4396 a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Vorbeam de drept.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți face orice facultate de drept, nu contează importante sunt examenele de după, pe ce vrei să te specializezi.