| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre facultatea de drept din cadrul Universitatii Bucuresti?
Cati canditati pe loc sunt si care a fost cea mai mica medie de admitere la buget?
Vreau un raspuns cat mai detaliat.

1 răspuns:
| Lola05 a răspuns:

Este o facultate foarte bună, din punctul meu de vedere e peste cea de la Iași. Se intră destul de greu și trebuie să depui efort pentru asta. Colegii mei care au dat la Drept București au făcut pregătire în ultimii 2 ani de liceu la gramatică, engleză și istorie. Mediile se modifică de la an la an, dar ca să știi orientativ, caută pe internet să vezi cu cât s-a intrat în ultimii 2-3-4 ani.
E greu, dar nu e imposibil. Dacă vei fi ambițioasă și vei munci suficient, vei intra fără probleme.
Baftă!