| Lory19227 a întrebat:

Poliție sau jandarmerie? Argumente, vă rog

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Adica sa alegem noi pentru tine?
Foarte multe fetite printre care te afli si tu vor sa intre la jandarmerie sau politie pentru locul caldut, eu te-as invita sa iesi pe strada sa te bati cu huliganii si apoi sa vedem daca iti mai arde de jandarmerie sau politie...tu vrei de fapt un loc de birou in care sa bei cafeaua nu pe teren.
Stii ce figuri aveam cu ani in urma, cand eram adolesecent cand doream sa fiu agent de paza cu cagula pe interventie? ma credeam un dur si cam si eram intr-un fel.
Mi-au iesit figurile din cap cand am stat de vorba cu unul care facea de ani de zile asta si mi-a povestit intamplari si cata periculozitate intalnise...si asta e nimic fata de jandarmerie sau politie.
Ce faci daca esti chemat/a la casele rromilor cuplati la curent ilegal? in fiecare palat de acela locuiesc peste 30 de tigani, ies din 2 case si 100 de insi. crezi ca politistul sau jandarmul sunt oameni care plimba hartii de colo colo si pentru asta sunt platiti? sau toti sunt ca incultele acelea "purtator de cuvant" care sunt intrate cum sunt intrate prin tot felul de institutii la stat, care au stat de cele mai multe ori in genunchi pe la tot felul de burtosi si mosi influenti, ca sa capete un loc caldut la MAI sau alte institutii asemenea.
In opinia mea politia si jandarmeria are nevoie de oameni puternici si bine instruiti care sa ajute in orice forma de pericol s-ar afla cetateanul contribuabil, nu este nevoie la MAI de pitipoance intrate pe amantlacuri sau fraieri bagati acolo pe criterii politice!
Daca esti fata chiar nu inteleg de ce ti-ar placea acest domeniu deloc feminin.
Daca esti baiat inteleg.