| Gabriel8172 a întrebat:

Pot de la liceul economic mai exact profil economic sa merg la academia militara? Daca nu, merge de la alt profil de la liceele economice? Ajutor

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti intra la o academie militara indiferent de profilul liceului absolvit. Importante sunt diploma de bacalaureat, indeplinirea conditiilor pentru a candida si reusita la admitere.
Totusi este bine sa vezi materiile din care se sustin examene la academia militara pe care vrei sa o urmezi si sa alegi profilul de liceu in functie de acestea.