| Daniel599 a întrebat:

Pot intra la academia navală "Mircea cel Bătrân " dacă în liceu studiez un profil de mate info?
Prietenii mei mi-au zis că nu.
Ar trebui să mă transfer la filo?

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Trebuie sa te interesezi direct acolo, deoarece fiecare academie are regulile ei.
Din cate stiu, toate academiile militare au examene de admitere. La ce materie, depinde de academie.

2 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Da, poti intra cu orice liceu terminat cu bacalaureat.

| Daniel599 explică (pentru CodrutElian1990):

Dacă vreau să intru acolo, pe lângă nota de la bac mai trebuie să dau alt examen? Dacă da, la ce?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Daniel599):

Trebuie sa te interesezi direct acolo, deoarece fiecare academie are regulile ei.
Din cate stiu, toate academiile militare au examene de admitere. La ce materie, depinde de academie.