| MrFunky2 a întrebat:

Pot sa devin fotbalist profesionist daca am probleme cu vederea? Mai pe scurt, miopie cu -7.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Miopia se poate remedia prin operatie laser, dar trebuie sa ai deja peste 25 ani, cu dioptria stabilizata.
Cu ochelari nu te vad bine daca primesti o minge-n cap. Fara ochelari nu vei vedea bine mingea.
Concluzie: fara operatie nu prea ai sanse sau te expui la pericol mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Portar.

| Daniel9988 a răspuns:

Da,dar nu trebuie sa sutezi pe langa minge

| DavidoffUser a răspuns:

Si cand vrei sa dai diagonala ce faci? Il intrebi in casca " unde esti ma?"?