| Oopsie12 a întrebat:

Pot sa devin psiholog scolar daca fac licenta in asistenta sociala si master din psiho? Sau numai consilier?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, pentru a fi psiholog este nevoie sa termini facultatea de psihologie.

| doctorandus a răspuns:

A fi psiholog presupune să ai o licență în psihologie sau psihosociologie. Psihoterapeut poți deveni și fără a fi psiholog.

| Oopsie12 explică (pentru doctorandus):

Mersi. Nu stii cum sunt salariile unui psihoterapeut sau consilier scolar?

| Lukasssz a răspuns:

Nu

| zilog a răspuns:

O sa ajungi peste 20 de ani de scoala si practica
mai bine faci o scoala profesionala de tinichigiu vopsitor auto
si castigi 100 euro in fiecare zi
si poti face pe psihologul cu toti clientii cand vad cat au de plata
factura