| Allleeexx a întrebat:

Pot sa ma angajez in armată fără bac?

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti angaja, cu 10 clase, ca soldat profesionist.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru Joker3134):

Nu stiu cum este acum, eu am facut stagiul militar in 1967-1968.

Răspuns utilizator avertizat
| Sn4k3 a răspuns:

Nu

| siriusblack98 a răspuns:

Poti,ca soldat/gradat profesionist. Daca aveai liceul militar facut+bac, puteai opta pentru maistru militar, subofiter, ofiter.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Da poti. Si ca sa vezi ce probe ai de trecut intra pe site-ul MApN.ro si găsești acolo tot.

| JoookkkeeeRRR a răspuns:

Doar pe pile

Răspuns utilizator avertizat
| Allleeexx explică:

Unde pot vedea salariul, probleme care trebuie să le trec si unde ma pot înscrie?

| Vladalexandru97 a răspuns:

Salut, da se poate am o cunostinta care are doar 10 clase si este cadru activ militar dar nu cunosc aceste aspecte