| Nadri a întrebat:

Poți deveni web developer fără facultate în domeniu? Dacă ai voința si iti dau interesul, te poți angaja sau găsești ușor loc de munca ca web developer, fără facultate în domeniu? Este cineva aici care lucrează ca ITist și nu a urmat o facultate de informatica?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp ca la interviu de anagajare arati ca stii meserie nu te intreaba nimeni de diploma. Diploma are si ea rolul ei la angajare, daca nu e cea mai importanta.

Daca tu poti invata meserie pe cont propriu, asta conteaza

| dinaprilie a răspuns:

Poti sa le faci si fara facultate, mai ales web dev. Invata tu bine si creaza-ti un mini portofoliu de lucrari si cauta de munca pe ce ai invatat.

| Mellie00 a răspuns:

Da, poti. E important sa ai proiecte pe care sa le pui in CV totuși.