| celmaitarenume a întrebat:

Poti sa intri in armata daca ai tatuaj pe antebrat?

4 răspunsuri:
| vmalex21 a răspuns:

Da se poate însă trebuie sa fie acoperit de către uniforma.La admitere sau concursul de angajare vei avea o discuție cu un psiholog pe tema tatuajului tau si depinde de semnificația sa.De curiozitate, despre ce fel de tatuaj e vorba?

Răspuns utilizator avertizat
| vmalex21 a răspuns (pentru celmaitarenume):

Nu sunt psiholog dar din întâmplare am in familie o rudă care e psiholog la MAI si o amica care la randul sau a absolvit Psihologia si dupa ce am povestit de mai multe ori pe această teama am inteles ca semnificația tatuajului in viziunea lor poate fi cu totul alta decât ceea ce consideri tu. Sper sa nu dai peste vreo,, deșteaptă,, care să interpreteze ca esti un om singuratic si libertin ca in Armata nu au nevoie de oameni cu asemenea caracter deoarece Armata e ca o familie iar profesia militară impune constrângeri.

| OctavianSps a răspuns:

Da, se poate. Trebuie doar sa il declari inainte.