| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

Recomandati facultatea de litere din Cluj sau din Timișoara? Cine imi poate da mai multe detalii despre sectia romana-franceza, sau care dintre voi a fost? Multumesc

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cluj clar, am terminat la Timișoara și nu-s deloc încântată de ce am primit

| RoCkKiD a răspuns:

E irelevant unde mergi, specializarile de la facultatile respective au % mici la capitolul angajabilitate iar diferentele la capitolul calitate sunt irelevante intre univesitatile mari din tara.

PS. Avand in vedere ca vrei romana franceza raspunsul de mai sus e si mai valabil.

PS2. alege 2 limbi straine daca nu cumva in invatamant.

Fa alegerea in functie de buget.