| andreiboss31 a întrebat:

Sal se merita sa dai la agronomie?

Răspuns Câştigător
| DiiiaDy a răspuns:

Intrebarea nu este daca se merita sa dai la agronomie, intrebarea este : Esti sigur ca asta iti doresti sa faci in viitor? Sfatul meu este sa te axezi pe ceva ce iti place sa faci asa iti va fi si mult mai usor de invatat si va fi si mai placut. Sper ca ti-am fost de folos te pup.

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

În ziua de azi, nu prea se mai caută inginerii agronomi. Dacă părinţii sau bunicii au 30-50 ha. de pământ atunci merită100%.Devii propriu fermier, iar în acest caz agronomia este obligatorie.

| andreiboss31 explică (pentru onasis1961):

Au bunicii teren...un singur hectar. putin, dar pe parcurs mai pot cumpara.Chiar de acum ca preturile vor creste si, asa mai si castig cv furaje pentru animale.

| andreiboss31 explică (pentru andreiboss31):

,,.dandu-l in arenda

| ღBuBuRuZaTaღ a răspuns:

Eu cred ca DA! Pentru ca, am un unchi de 23 ani si el este la agronomie. Ei fac multe exursii, primesc fructe(cu pungile), unii profesori ii si angajeaza.Serios nu mint.