| anonim_4396 a întrebat:

Salariile magistratilor sunt mai mari decat ale programatorilor/it~istilor?

6 răspunsuri:
| Bariel a răspuns:

Depinde si de cat timp lucrezi in domeniul it. Lucrezi la google ca software engineer si ai 10 mii de euro pe luna, ca machine learning engineer iei si mai mult

| anonim_4396 explică (pentru Bariel):

Eu ma refeream in Romania!

| Bariel a răspuns (pentru anonim_4396):

In Romania sunt salarii intre 1-8 mii de euro

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bariel):

La Google pe langa salariul ala mai primesti si vreo 500.000 euro in actiuni, numara-i si pe aia.

| frum a răspuns:

Clar, si pensiile.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru frum):

Mai ales pensiile, deoarece magistratii primesc 80% din veniturile ultimului salariu.