| anonim_4396 a întrebat:

Salariile programatorilor/IT-istilor sunt mai mari decât salariile magistraților din România?

https://napocalive.ro/......ri-o-moasa

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte rar cred că vei găsi un programator cu 29000lei cât un judecator

| Frank51 a răspuns:

Hai să nu confundăm programator cu ITst, programatorul ia de 3 ori mai mult. În România nu cred că există bugetari mai bine plătiți, deci nu.

| tonyc7 a răspuns (pentru Frank51):

Il stiu pe unul care e programator IT (si nu oriunde, ci chiar in Bucuresti), insa daca te uiti la el cum arata ai zice ca e mai degraba vreun amarat de invatator din nu stiu ce sat uitat de lume. E slab, se imbraca fffff ieftin, mananca ieftin, bea ieftin, fumeaza ieftin, conduce masina ieftina si traieste in acelasi bloc comunist de cand il stiu!

| Frank51 a răspuns (pentru tonyc7):

Și care ar fi legătura?

| tonyc7 a răspuns (pentru Frank51):

Ce legatura?

| suntserios a răspuns (pentru tonyc7):

Așa și?
Ai impresia că toți programatorii câștigă mii de euro? Sau daca îi câștigă trebuie sa îi cheltuie imediat?

| Frank51 a răspuns (pentru tonyc7):

Cu întrebarea...