| anonim_4396 a întrebat:

Sall care meserie e mai buna si de ce electrician sau mecanic?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

O vorba spune ca "meseria e bratara de aur" si eu as completa "daca o cunosti si-ti place"!
Degeaba esti un mecanic bun si tie i-ti place "sa te curentezi" big grin s-au invers : "de ce sa-ma curentez" cand sunt murdar de ulei pana la coate si n-am nici-o treba.
TU ce ai alege? Sa margi la serviciu cu placare si sa n-ai niciun stres s-au sa mergi si sa castigi mai mult POATE dar cand ajungi acasa sa-ti doresti numai patul/fara a vorbi cu cineva/eventual TV/PC/etc
In societatea noastra e adevarat ca banii vorbesc dar nici sa ne distrugem intratata cat sa uitam ca avem si alte nevoi decat castigul.

5 răspunsuri:
| thewomaninwhite a răspuns:

Electrician pentru ca vei castiga mai multi bani

| bebeusha123 a răspuns:

Meseria de mechanic esti mai buna,se castiga foarte bine, si in plus se gasesc locuri de munca, majoritatea mecanicilor sunt pers in varsta si peste tot se cauta tineret, iti spun din surse sigure, varul meu s-a angajat ca mechanic si ii este foarte bine si este si multumit

| bebeusha123 a răspuns:

A zis mecanic nu medic

| HaHaHa123 a răspuns:

Mecanic faci bani mai multi dar si electrician e bine dar iti recomand mecanic e mult mai frumos.

| dianahero a răspuns:

Fiecare meserie e bună în felul ei, are avantaje și dezavantaje, dar consider că cea de mecanic e mai ok.