| rtbmncvlopasdf a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa imi intaresc oasele si muschi?

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. mancare, 4-5 mese pe zi bogate in PROTEINE ( in primul si in primul rand ), carbohidrati si grasimi sanataose + fibre
2. Un antrenmanet CORECT la sala
3. odihna, 48 de orepauza pentru un muschi dupa un antrenament intens si 7, 8 ore de somn / noapte
4. suplimente

| Gogu06 a răspuns:

Du-te la sapa, fa 10 santuri de 5metri mai da cu barosu in pereti cateva ore pe zi si sa vezi ce oase si ce muschi faci.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gogu06):

Faci mult mai prost decat un sportiv care face sala sau un sport ca lumea, lasa sfaturile de copil mic

| Gogu06 a răspuns:

Poti sa te duci la sala 5 ani de zile tot nu o sa ai forta,muschii,incheieturile, oasele la unu care face un sport de anduranta(rugby, box, kickboxing). Sala e asa de design, doar sa pui muschi pe tine. Mai bine alegi un sport.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gogu06):

Cel mai bun loc de facut FORTA este sala, de-aia se numeste "sala de forta".

De fapt cel mai bine combini. TOTI sportivii de la sala, box, etc. fac si sala in paralel. La sala fac muschi + forta, la sport fac rezistenta, viteza, etc.

Si apropo, toti de la skandenberg fac sala la greu, si ei au cele mai tari incheieturi.

| banglados a răspuns:

BEA DANONINO!laughing