| alexxy9832 a întrebat:

Ce muschi se intaresc daca faci Tractiuni la bara?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

In primul rand spatele. O tractiuni e 70 % spate, in special marele dorsal.

Apoi, in plan secundar : deltoid posterior, bicepsi, antebrate ( depinde de priza, daca folosesti priza pronatie sau neutra intra branhial mai mult si biceps mai putin, etc. )

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

Cosmin, daca ma gandesc la femei goale mi se intareste care muschi? laughing)

| Cosmin86 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Abdomenul pana jos de tot laughing

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bratele si pieptul, face bine la coloana o indreapta

| george232323 a răspuns:

''tractiune'' nu e cu litera mare happy.Pai intaresti bineinteles bicepsii, si tricepsii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru george232323):

Serios? bicepsii si tricepsii?

daca nu stii NIMIC, de ce comentezi?

| tz3ava a răspuns:

Depinde de unde prinzi cu manile, oricum ai prinde lucreaza spatele si mainile depinde cum le pozitionezi poate sa lucreze mai mult sau mai putin tricepsi sau bicepsi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru tz3ava):

Altu cu tricepsii.

zi-mi cum pozitionezi mana sa lucreze tricepsii.

hai copil mic, zi-mi

| tz3ava a răspuns (pentru Cosmin86):

As vrea eu sa mai fiu copil mic happy, poate ca ai dreptate, eu asa am observat...

| Cosmin86 a răspuns (pentru tz3ava):

Tricepsul se lucreaza la miscari de impins si de extensie, NU de tras ( tractiuni = miscari de tras )

| Mihalache_Bogdan_Petru_1970 a răspuns:

Pff cati genius pe aici tongue

| TotAdyBoss a răspuns:

Depinde cum le faci.
Poate intra biceps, spate si antebrat!