| anonim_4396 a întrebat:

TPU, vreau si eu niste exercitii care pot face acasa pentru a întări oasele mâinilor si a picioarelor, sau sa intaresc oasele in general. cica oasele le intareste si soarele asa e? Daca e asa cat timp trebuie sa stai la soare?
Am si o gantera de 10 kg si o bara de tractiuni, ajuta la întărirea oaselor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ana5 a răspuns:

Bună! Pentru întărirea oaselor sunt bune flotările (atât pentru oasele mâinilor, cât si ale picioarelor), fandările, săriturile si mersul pe jos.Ai putea lua si vitamina D3.