| stefstefansteff123 a întrebat:

eu sunt la lemn clasa a 10-a (nu la profesionala) si as dori sa ma inscriu la 12 clase in armata,dar problema e ca nu o sa dau de bac, pot face armata si fara bac doar cu 12 clase?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fara bac nu poti merge la armata, ca militar profesionist, chiar daca esti la lemn sau la alt liceu mai pricopsit. La armata nu te poti incrie la 12 clase, asa cum te-ai exprimat (si greu de inteles).

| Ryuk94 a răspuns:

Poți face doar voluntar dacă ești cetățean român, altfel ai nevoie de bacalaureat. Nu fi nebun și ia și învață, nu-ți strica viitorul.