| Cristi19991999 a întrebat:

Sall TPU,imi da si mie cineva niste sfaturi cum sa invat la mate? adica eu invat dar din pacate stiu decat algebra,la geometrie sunt praf o problema nu stiu sa o fac, n-am inteles geometria de la inceput si nu mi-a placut, acum am teza joi si vreau sa iau o nota mare pentru ca semestru trecut am luat 6 angry, am incercat sa invat la geometrie dar citeam o definitie si nu intelegeam nimic.
p.s avem o profesoara foarte ....nu stie sa explice noi cand facem lectie ia scrie pe tabla si noi copiem...niste sugestii cum sa invat?

2 răspunsuri:
| Okami23 a răspuns:

Incearca sa iei niste ore in particular

| FrunZaVerDe24 a răspuns:

Eu cred ca problema copiilor la geomtrie e teoria. Daca nu sti teoria, nu faci nimic. ps.sa nu inveti mecanic! La geometrie se invata logic..Succes!