| PciTheGamer a întrebat:

ma gandeam ca la liceu sa dau la profil de Filologie.Imi place matematica si la fizica si ma pricep bine la ele.La literatura ma pricep foarte bine.Deci sa aleg Filologie sau alt profil?

3 răspunsuri:
| aXandra a răspuns:

Nu-ți recomand filo. Nu o să mai faci deloc științe exacte, iar în clasa a 12-a o să fii limitat. Dacă ești bun la literatură poți să dezvolți această abilitate și la alt profil.
Apropo, eu sunt la filo.

| Buburuză38 a răspuns:

Dacă îți plac matematica şi fizica de ce nu iei în considerare profilul matematică-informatică sau științe ale naturii?

| Messi_Lionell_1998 a răspuns:

Eu ți-aș recomanda să mergi la un liceu economic (profil contabilitate). Este foarte frumoasă materia!