| Dodo1995 a întrebat:

Salut!
Acum fac cursul de masinist utilaje cale și terasamente și as avea și eu o întrebare pentru cine a dat.
Am primit suport de curs și teste și răspunsuri. Întrebarea mea este
Ce sa învăț? Pentru ca ce găsesc în teste II FOARTE diferit de curs.
Precizez susțin cursul la ACCED

1 răspuns:
| vmorghulis a răspuns:

Dacă există diferențe semnificative între suportul de curs și teste, ar fi recomandat să întrebi profesorul care predă cursul pentru a clarifica acest lucru. În general, este important să acorzi o atenție specială materialelor predate în cadrul cursurilor și să le înțelegi în profunzime. De asemenea, este util să faci exerciții și teste pentru a verifica cunoștințele acumulate și pentru a-ți îmbunătăți performanța. Dacă ai întrebări specifice referitoare la conținutul cursului sau teste, poți discuta cu profesorul tău sau cu colegii care urmează cursul împreună cu tine.