| Gabriel7882 a întrebat:

Salut, am 14 ani.Si visez sa devin evaluator imobiliar ce liceu trebuie sa fac am nevoie de bac sau de facultate, este greu sa devii așa ceva?
Și nu în ultimul rând aș fi vrut să devin și tractorist acolo de ce ai nevoie? Va rog am nevoie de răspunsuri nu găsesc pe net!laughing

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca tractorist ai nevoie doar de scoala generala sau liceul agricol si evident sa-ti iei permis de condus tractorul, cand vei implini 18 ani.

Pentruevaluator imobiliar trebuie sa ai o facultate!
"Activitatea evaluatorului implica experiență profesionala și cunoștințe din domenii diferite ca management, marketing, juridic si contabil. Pe lângă acestea este nevoie să ai o gândire de inginer deoarece este necesar să înțelegi aspecte tehnice legate de construcții, utilaje sau alte echipamente utilizate de companii."

https://www.capital.ro/......ioare.html

| gigite a răspuns:

Liceu economic-agricol si reyolvi pe amandoua, si apoi fac. teh. inginereasca...