| mistakeofyourlife a întrebat:

Ce studii trebuie sa ai ca sa devii phsiholog? Si aici ma refer la ce facultate trebuie sa urmezi si daca ai nevoie de o anumita filiera la liceu(si mai ales daca profilul de mate-info te ajuta cu ceva). Funda! Ms pentru raspunsuri!happy

Răspuns Câştigător
| NeverSayNever a răspuns:

Hei si eu vreau sa dau la psihologie...da trebuie sa urmezi facultatea de psihlogie si cum zicea si marina la liceu faci doar un an de psihologie si nu cred ca ajuta.Pai cum te pregatesti pentru facultate? pup si succes pe viitor

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| didi_2657 a răspuns:

La liceu pentru a deveni phsiholog sora mea s-a dus la filologie sau filosofie nu stiu exact!(ti-ai dat tu cu seama)!
Apoi vrei merge la facultate!
Trebuie sa stii cum sa discuti cu un om!
Sora mea a avut la practica un mic examen!
Sa dus la niste phsihologi cu clienti adevarati pe care i-au „phsihologat" ei a fost misto!
Ea atat mi-a povestit acum are 26 de ani si ii merge f.b. ca phsiholog succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea de Psihologie. In liceu faci doar un an de psihologie,iar asta nu te ajuta foarte mult. Conteaza facultatea, in rest, te poti pregati si singura.