| Odessa1941 a întrebat:

Salut,Am 17 ani si sunt interesat de o cariera militara,sunt foarte pasionat de asta, de atitudinea aia,respectul uniforma tot ce tine de asta.Din ce m-am documentat,am inteles ca se fac in fiiecare an inscrieri la MapN,insa acolo se cere diploma de BAC,aici este cam greu,sunt foarte comvins ca nu am sa o obtin. Stiti cumva vreo Unitate Militara privata, ceva nu stiu... Vreau doar sa-mi satisfac pofta, pasiunea...

P.S Nu sunt fizic pregatit indeajuns

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie sa faci instructie cateva luni si dupa te poti face soldat. Ca sa cresti in grad ai nevoie de bac si probabil de o facultate ceva. Salut

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Daca iti doresti atat sa ai o cariera militara cred ca ambitia ta te va ajuta sa inveti sa iei bac-ul si sa te antrenezi sa treci cu bine peste probele fizice.Admiratia nu e de ajuns, trebuie si munca din partea ta, mobilizeaza-te si vei intra cu siguranta la Academia Militara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poti face soldat fara diploma de bac.

| Odessa1941 explică (pentru anonim_4396):

Imi poti iferii mai multe detalii te rog?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Odessa1941):

Din cate stiu eu trebuie sa faci instructie cateva luni si dupa te poti face soldat. Ca sa cresti in grad ai nevoie de bac si probabil de o facultate ceva. Salut