| Marius_Gazaru_1997 a întrebat:

Salut.am 17 ani.Sincer as vrea sa dau si la Jandarmerie sau sa practic fotbal.La Jandarmerie e greu si multe chestii dar imi doresc sa ajung acolo... si fotbalul e cu "relatii".Spuneti-mi si mie o meserie pentru viitor.

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Să fii fotbalist nu e atât de uşor precum pare. Aici mă refer la fotbaliştii cunoscuţii, nu la cei care joacă în divizia promovării fotbalului de la ţară.
Dacă îţi place fotbalul şi îl practici, înseamnă că ai o condiţie fizică bună, ceea ce te ajută să fii jandarm.
Meseria de jandarm e una frumoasă şi nu eşti nici muritor de foame.
Trebuie să iei BAC-ul şi să urmezi o şcoală de subofiţeri sau Academia de Poliţie.
Se intră pe bază de admitere : probă pshiologică, probă fizică, vizită medicală, examen scris ( română, istorie, limbă străină ).
Jandarmeria e mult mai sigură decât fotbalul.
Baftă!

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Meserie banoasa, e cea de Notar sau Avocat!

| 1Q a răspuns:

Cea mai buna meserie este pasiunea ta daca pasiunea ta este sportul fate sportiv, si o sa vezi ca o sa vina si banii

| neutrino a răspuns:

Atunci cand cineva nu are succes undeva, explica ratarea prin lipsa relatiilor pe care le-au avut toti ceilalti. Daca jandarmeria este grea pentru tine, atunci fa-te paznic, pardon, bodyguard. Este o meserie de mare viitor.

| SteveMd a răspuns:

Salut! Îți propun sa urmezi la facultate după cum vrei tu. Sa faci ceea ce îți place și salariul satisfăcător câștigat să fie doar o consecință a muncii tale.