| LaylowMr a întrebat:

Am 18, sunt clasa a 12 a pe profil uman, filologie. Nu doresc, nu mi ar placea si nici nu mi as permite financiar sa fac o facultate. Cativa colegi s au decis ca vor sa incerce sa intre in armata. Am zis sa ma duc si eu cu ei sa incerc, pentru ca n am ce pierde. Mama ma sustine, mi-a spus acelasi lucru si ca merita sa incerc. Ma atrage acest domeniu pentru ca ai un loc sigur de munca, dar si un salariu foarte bun. Am incredere in mine ca pot lua proba de rezistenta, deoarece mai joc fotbal duminica la echipa locala si am timp si posibilitatea sa mi fac o reziste ta mai buna. Mi e frica de proba cu obstacole si de examenul scris. Aveti vreo idee cum as putea sa ma antrenez pentru ele? Si am cautat pe net, dar nu gasesc in ce constau exact probele scrise la romana. Si se dau si la istorie teste? Ma puteti ajuta cu informatii mai clare decat ce am reusit sa gasesc eu pe net? Niste modele, cum sunt de exemplu modele pentru bac, sa am ceva concret.

1 răspuns:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Examenul scris il promoveaza oricine. Armata are nevoie de carne de tun laughing. Tin minte ca in a 12a venit la noi in scoala din partea armatei (nu stiu exact ce grad avea) un om care a spus-o direct pe fata, cine doreste sa se pregateasca fizic (sport) caci proba teoretica e de "ochii lumii".