| Juncu_Raluca_1993 a întrebat:

Sunt eleva in clasa a XII-a si m-am gandit sa dau la Facultatea de Jurnalism si Stiinte ale Comunicarii din cadrul Universitatii Bucuresti. Stiu ca se da examen scris la limba romana, o proba de creativitate si una de expresivitate. As dori sa stiu in ce constau mai exact aceste subiecte si unde as putea gasi modele sau eventual subiecte propriu-zise spre a fi rezolvate. Pe site-ul lor nu am gasit mai nimic.
Este dificil examenul? Ar fi necesar sa fac pregatire avand in vedere ca sunt la profilul uman si sunt destul de stapana pe mine la limba romana?

3 răspunsuri:
| JoulieT a răspuns:

Hei Raluca! Cum putem lua legatura pentru mai multe detalii?

| Juncu_Raluca_1993 explică (pentru JoulieT):

O sa-ti las eventual email-ul meu printr-un mesaj. Sa inteleg ca si tu vrei sa dai la Jurnalism? big grin

| JoulieT a răspuns (pentru Juncu_Raluca_1993):

Este în topul facultăţilor la care m-am gândit. Mi-ai trimis mesajul? Nu mi-a apărut nimic.