| qAlexN7 a întrebat:

Salut am 19 ani si doresc sa ma fac electrician, ideea este ca eu am terminat cu totul un al profil la liceu tot tehnologic dar nu imi place cum pot sa fac rost de un atestat de electrician valabil si legal?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cauta pe net "Curs electricieni autorizaţi A.N.R.E."! Mai adaugi si capitala de judet a ta si vei gasi.

| sierra1 a răspuns:

Faci "rost" făcând un curs, vezi aci ce-și-cum

https://www.calificat.ro/detalii-curs/ANRE-electrice-electricieni.html

| Hyperion7 a răspuns:

Ai doua posibilități:
-Fie te înscrii la AJOFM de raza căruia aparții, pentru a-ți găsi un loc de muncă (de obicei formarea este gratuita și tot ce tine de aceasta :materiale de lucru, transport, din cate știam eu)
-Fie cauți o instituție care oferă acreditări in acest domeniu pe bani, iar la urma cursului primești diploma de electrician.
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat