| Zotec_Alex_2000 a întrebat:

Salut,am doua intrebari.
1.As dori sa urmez Facultatea de Drept din cadrul univ Oxford din UK, dar trebuie neaparat sa urmez un liceu/colegiu din Romania.Ce profil ar fi ideal pentru aceasta facultate?
2.Ce Meserii/Facultati ar fi de viitor?

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cele mai potrivite ar fi stiintele sociale sau filologia. Dar fii atent, ca sa te accepte, trebuie sa indeplinesti niste conditii: sa fie un liceu foarte bun, sa ai o medie de admitere cat mai mare (iti pot cere chiar sa fie peste 9.80, sa mergi in fiecare an macar la o olmpiada nationala si sa iei macar o data un premiu important, sa termini liceul cu o nota mare, in principiu peste 9.50 si sa iei o nota mare la bac, preferabil peste 9.70).
2. Orice facultate/ meserie la care esti foarte foarte bun