| Ioan489 a întrebat:

Am gasit un anunt pentru un loc de munca pe un site de specialitate, fara experienta. Acola scrie sa-i contactez cu un mesaj, pentru detalii, la email-lul lor. Ce anume ar trebui sa scriu? Cum ar trebui sa formulez mesajul? Ar trebuii sa adaug un numar de telefon? Puteti sa-mi oferiti un exemplu complet, ca un model?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le zici ca esti interesat si lasi un nr de telefon te vor suna. Nu uita sa scrii numele complet

| AnitaDugan a răspuns:

Buna ziua... Ma numesc X... as dori mai multe detalii despre acest job. Va multumesc anticipat. Eventual atasezi si un cv happy

| Ioan489 explică (pentru AnitaDugan):

Cum as putea concepe un cv daca acesta ar fi primul meu job? Adica am lucrat ca web developer freelancer, de ceva putin timp. Ar trebuii sa precizes si asta? Stii unde as putea gasi un model anume?

| aleodormicro a răspuns:

,,Buna ziua.Ma numesc... am... ani si sunt interesat de postul vacant din compania dumneavoastra''.Si la final iti lasi numarul de telefon pentru a te putea suna si sa te programeze la un posibil interviu.