| StarPlatinum a întrebat:

Salut, am nevoie de niște sfaturi de la studenți la academia de poliție sau de la oricine care este în acest serviciu.

Dacă vreau să mă angajez în poliție (fără a face academia ) sunt agent, nu e așa? Dar dacă am făcut o facultate civilă (de exemplu Politehnica) când mă angajez devin automat subofițer sau ofițer? Trebuie să mai dau un test? Ori nu se ia în calcul atata timp cât nu am făcut academia?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista si incadrari din sursa externa, atat pentru ofiteri cat si pentru subofiteri. Trebuie sa indeplinesti toate conditiile cerute si sa sustii un test.