| ANDREYandrey1 a întrebat:

Daca esti agent de politie(subofiter) si doresti sa avansezi ca sa ajungi ofiter, care sunt procedurile si de cati ani ai nevoie? funda pentru raspuns

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a avansa de la subofiter la ofiter trebuie sa faci Academia de Politie.

1 răspuns:
| sepsi1 a răspuns:

Poti sa stai 2 ani ca agent dupa care sa dai admitere la academie la fara frecventa si te duci decat la examene dupa ce termini academia de 3 ani se iese cu primul grad de subinspector chiar daca tu esti agent cu o vechime mai mare.