| Myrcea22 a întrebat:

Salut, am o cicatrice pe mana stânga pe antebraț, pe partea exterioara, cam de 10 cm, O operație din copilărie. Vreau sa întru în armata la SGP, ma poate pica la fisa medicala?

4 răspunsuri:
| WhatABeautifulDay a răspuns:

Din cate stiu eu nu. Gandeste-te de ce a fost intocmita aceasta regula cu semnele distinctive, ca nimic nu e facut fara rost. Ca sa se asigure ca nu apartii niciunei grupari, organizatie, benzi sau mai stiu eu ce. Cicatricea ta fiind rezultatul unei interventii medicale ma gandesc ca nu va fi o problema.

| Myrcea22 explică (pentru WhatABeautifulDay):

O prietena de a mea e tatuata din cap pana în picioare, pe degete. Pe încheieturi la mâini etc, și e în armata

| stefan1902 a răspuns:

Salut, dupa cate stiu eu orice semn vizibil e interzis, gen daca ai o cicatrice mica te poate pica la fisa medicala, dar eu zic ca cel mai bine este sa te duci la un doctor si el o sa iti zica exact cand iti face fisa!

| Corcodele42 a răspuns:

Salut mai bine sa iti cumperi o crema pentru cicatrici.
Pentru o interventie chirurgicala da este problema mai ales ca este o cicatrice de 10 cm.
Sfatul meu este sa iti iei o crema pentru cicatrici si o sa treaca si dupa o sa poti intra.
http://www.monitoruljuridic.ro/......62253.html