| STRADI a întrebat:

Am o intrebare, sunt nedumerit, nu stiu ce sa fac. Momentan sunt la Conservatorul de Muzica din Craiova, dar nu prea imi place facultatea si ca sa fiu sincer nici meseria de muzician. As vrea sa ma indrept spre un alt domeniu, mai exact montaj de film/editor de imagine. As vrea sa merg la Universitatea Nationala de Arta Teatrala si Cinematografica "I.L. Caragiale" pe montaj de film. Ideea e ca as vrea sa stiu de la cineva care a fost sau face facultatea de film la UNATC cum este acolo si daca merita sa merg. Eventual niste sfaturi daca aveti, bineinteles. Multumesc anitcipat!

3 răspunsuri:
| AlexCristi97 a răspuns:

Nu stiu nimic de UNATC dar pot sa iti spun ca daca nu iti prea place facultatea de muzica si meseria de muzician, lasa-te pentru ca e o meseria care cere multa pasiune si fara ea nu vei face nimic.

| STRADI explică (pentru AlexCristi97):

Ai dreptate si dupa cum am zisnu vreau sa mai continui cu asta, dar trebuie sa stiu si ce sa fac mai departe dupa ce fac pasul asta, ca sa nu raman cu ochii in soare. Vreau sa stiu daca merita sau nu sa fac acea facultate pe montaj de film sau macar in general acea facultate sau sa fac niste cursuri de editor de imagine si sa ma angajez la o televiziune, eu unu as prefera mai mult sa lucrez cu filme, dar ar fi foarte ok si la o televiziune.

| TimSem a răspuns:

Nu știu de UNATC, dar dacă te atrage domeniul montaj/editor, du-te! Știu pe cineva care a terminat secția asta în Timișoara și a lucrat și la TV, a putut să lucreze și în particular să facă montaje, poți să te mai bagi și pe filmare și poți avea și nunți pentru care să faci montaje/filmare.
Mai multe, acum sunt tot felul de firme care au nevoie de un clip de prezentare etc. și au nevoie de cineva care are un ochi bun.winking