| Estera123 a întrebat:

As vrea sa stiu daca exista cineva pe aici care este student sau are mai multe informatii despre Universitatea Nationala de Arta Teatrala si Cinematografica 'I. L. Caragiale' (UNATC)? In principiu ma intereseaza Facultatea de Film sectia de Scenaristica. Am citit pe site-ul Universitatii care este proedura admiterii, dar as dori sa stiu cum este in general facultatea, ce abilitati trebuie sa ai ca sa poti trece in anii urmatori, cat de buni sunt profesorii, cam care sunt programele (adica cursurile), cat mai multe informatii.

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| seby27278 a răspuns:

Buna! Si eu sunt pasionat de teatru si vreau sa urmez mai departe facultatea de teatru. Si da poti sa faci actoria aici in Romania si sa megi in strainatate sa joci in filme asa cum vreau eu. Bafta

| vladxela a răspuns:

Sincer, fereste-te de scolile de arta din Romania ca sunt naspa. Cursurile nu se fac, profii au preferinte, se intra pe pile si pe bani grei nu numai pe pregatiri si cu arta mori de foame in Romania. Eu sunt in anul II la o astfel de facultate si am dat de 2 ori admiterea si imi pare rau acum ca m-am apucat de asta. Nu e o meserie care poti sa o profesezi in tara, la noi astfel de functii se ocupa tot cu bani si cu relatii.